Bağlantılara atla

Tedarikçi XML Entegrasyonu

xml entegrasyonu nedir? İki sunucu arasında veri alışverişi yöntemlerinden en sık kullanılanlarından biri de xml entegrasyonudur. Bu veri alışverişinde ürünlerinizi; ürünlerinizle beraber alt etiketleri de kolayca uzaktaki tedarikçinizden kolayca alabilirsiniz. Bu alt etiketlere ürünlerin fiyatı, görseli, kategorisi vb. dahildir. Bu entegrasyon tipi sadece e-ticaret sitelerinde kullanılmamaktadır. Oldukça esnek olan veri yükleme sistemimiz sayesinde dilerseniz uzaktaki sunucudan yazılar ve sayfaları da kendi sitenize yükleyebilirsiniz.

xml Entegrasyonu Nedir?

İki sunucu arasında veri alışverişi yöntemlerinden en sık kullanılanlarından biri de xml entegrasyonudur. Bu veri alışverişinde ürünlerinizi; ürünlerinizle beraber alt etiketleri de uzaktaki tedarikçinizden kolayca alabilirsiniz. Bu alt etiketlere ürünlerin fiyatı, görseli, kategorisi vb. dahildir. Bu entegrasyon tipi sadece e-ticaret sitelerinde kullanılmamaktadır. Oldukça esnek olan veri yükleme sistemimiz sayesinde dilerseniz uzaktaki sunucudan yazılar ve sayfaları da kendi sitenize yükleyebilirsiniz.

Otomatik Güncelleme Sistemi

wmmill.com ile bir e-ticaret sitesi oluşturduğunuzda ve akabinde bir tedarikçi xmli ile işlem yaptığınızda sunucularımız otomatik olarak belirli periyotlarla güncelleme isteği kurar. Bu güncelleme saatleri 18.00, 21.00, 00.00, 03.00, 06.00 olarak tanımlanır. Eğer tedarikçinizin ürünlerinizi güncellediği saatleri biliyorsanız bu saatler sizin e-ticaret projeniz için esnetilir ve dilediğiniz saatte ürün güncellemesi alabilirsiniz.

Akıllı Fonksiyonlar

Tedarikçinizden aldığınız ürünler ve özellikleri bazı durumlarda istediğiniz gibi olmayabilir bu durumda danışmanınız aracılığıyla xml yükleme sistemimizdeki fonksiyon editörü ile gelen ürünleri istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu özelliklerden bazıları aşağıdaki listede verilmiştir.

  • Bazı fiyat aralığındaki ürünlere zam ya da indirim yapabilirsiniz.
  • Tedarikçinizdeki ürünün kategorisini değiştirebilir e-ticaret sitenizdekine uygun şekilde yükleme yapabilirsiniz.
  • Gelen görsellerin boyutlarını dilediğiniz boyuta sabitleyebilirsiniz.
  • Ürün isimlerini düzenleyebilirsiniz.

Web deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgileri kullanıyoruz.